... a v zimě?

Když nastane zima a Singltrek zapadá sněhem, netřeba se bát nudy.

Pro příznivce sjezdovek a snowboardů je k dispozici dvacet minut jízdy autem od Haciendy druhá nejdelší, v sezóně každodenně osvětlená, sjezdovka v Polsku s nejmodernější kabinovou lanovkou. http://swieradowzdroj.pl/cs/2041-swieradowzdroj-kabinov-lanovka

Následná návštěva Aquaparku, ležícího v těsné blízkosti sjezdovky, je pomyslnou třešničkou na dortu s názvem: „Příjemně strávený den“.

http://swieradowzdroj.pl/cs/2038-swieradowzdroj-aquapark

Ale Jizerky, to jsou v zimě především běžky. Jizerská magistrála nabízí přes 180km upravovaných běžeckých tratí.

http://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/197-jizerska-magistrala.html

Způsobů, jak se na ní od nás dostat, je více.

A/ Autem na Smědavu, kultovní horskou chatu s parkovištěm a nástupním místem na Jizerskou magistrálu, je to od nás cca 20 minut jízdy.

B/ Skibusem z Hejnic (do Hejnic busem, který staví 30 m od Haciendy) a nazpátek opět busem…

…anebo po upravených tratích směr Předěl, Na písčinách, Tišinu a sešupem až k Červenému buku. Odtud pak buď po „Oblázkové cestě“, (což je ta cesta, kterou křižuje např. červený Singltrek vedoucím na Kyselku) cca 4 Km přímo na Přebytek, nebo k Hubertce (známé občerstvení na trase Singltreku) a odtud sešupem do Libverdy . Z Libverdy pak cca 1500 m pěšky do kopce po silnici na Přebytek.

C/ U Haciendy přejít sinici, nasadit lyže a po „Oblázkové cestě“ vyjet k „Červenému buku“ Odtud vydrtit stoupání na Tišinu a třeba přes Smrk 1124 m n.m. sjezdem kamkoliv…

Ať tak či tak. Po dni stráveném na sjezdovkách, prkně, běžkách či skialpech promrzlé kosti a znavené svaly nejlépe zregenerují u sálajících kamen sauny s následným ochlazením v bazénku anebo lépe, v křupajícím prašanu pod hvězdnou oblohou.

Shrnuto podtrženo, i v zimě se u nás vyplatí pobejt :) .